Porozumienie Łódzkie
ul. Wigury 9 lok. 6, 90-302 Łódź     e-mail: biuro@porozumienielodzkie.pl     nr konta: 65 1240 3060 1111 0010 1217 0646
Porozumienie Zielonogórskie
Porozumienie Zielonogórskie na Facebooku
RSS RSS   
Login:      Hasło:     

WIADOMOŚCI:
2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007 


WIADOMOŚCI:
2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007 

2013-12-16 Apel KLRwP do Parlamentarzystów: Nie pozwólmy zdewastować POZ!
NIE POZWÓLMY ZDEWASTOWAĆ
PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ!!!

APEL

DO PARLAMENTARZYSTÓW RZECZYPOSPOLITEJ -
PRZEDSTAWICIELI NARODU

7 listopada br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy cofającej wskazówki zegara odmierzającego proces transformacji systemu opieki zdrowotnej o 20 lat.

Ustawa ta umożliwia wszystkim internistom i pediatrom pracę w podstawowej opiece zdrowotnej poza modelem medycyny rodzinnej, próbując odbudowywać system, który w przeszłości się nie sprawdził. Nowelizacja ustawy doprowadzi do fragmentaryzacji świadczeń, wydłuży kolejki do niezbędnych badań i konsultacji specjalistycznych, ograniczy dostęp do wszechstronnej opieki medycznej, zwiększy nierówności w ochronie zdrowia i spowoduje nieuniknioną eskalację kosztów.

 czytaj dalej...

2013-12-04 KLRwP w obronie modelu lekarza rodzinnego w POZ
Informacje o działaniach podjętych przez KLRwP w związku z planowaną nowelizacją ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Nowelizacja ma na celu wprowadzenie do POZ internistów i pediatrów bez konieczności zdobycia specjalizacji z medycyny rodzinnej, co niszczy model lekarza rodzinnego [...]

 czytaj dalej...

2013-12-03 Kontraktowanie - dalsze postępowanie i wyjaśnienia
Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

2013-11-27 Relacja z zebrania 23 listopada
Koleżanki i Koledzy,

przekazuję relację z sobotniego spotkania i informuję, że Zarząd PŁ będzie prowadził dalszą politykę zgodnie z Waszą rekomendają przekazaną na zebraniu. Do tego samego zobowiążemy Zarząd Porozumienia Zielonogórskiego.

Pozdrawiam
Jarosław Krawczyk
Prezes PŁ ŁZPOZ

Spotkanie informacyjne w sprawie kontraktowania świadczeń POZ
na rok 2014

W sobotę 23 listopada w hotelu Holiday Inn w Łodzi odbyło się spotkanie zorganizowane przez Porozumienie Łódzkie - Łódzki Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia. Spotkanie adresowane było do członków Związku i osób niezrzeszonych i jego celem było poinformowanie środowiska medycznego o zagrożeniach związanych z planowanym sposobem kontraktowania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.

Zarząd Porozumienia Łódzkiego przedstawił obecną sytuację w tej dziedzinie medycyny i analizę projektu zarządzenia prezes NFZ. Podkreślony został fakt wielu obietnic składanych przez Ministerstwo Zdrowia jak i Narodowy Fundusz Zdrowia dążenia do poprawy funkcjonowania i finansowania POZ. Obietnice te, w kontekście ciągłego dokładania zadań, zwiększania wymagań i obciążania biurokracją pozostają pustosłowiem i mogą być odbierane tylko jako działania pozorne.

Projekt zarządzenia oceniamy jako urażający zdrowemu rozsądkowi i zagrażający bezpieczeństwu zdrowia całego społeczeństwa. Proponowane warunki realizacji świadczeń są nie do przyjęcia i tak też zostały jednogłośnie ocenione przez zebranych przedstawicieli ponad 120 podmiotów, co przekłada się na brak zgody na podpisanie umowy z NFZ na tych warunkach od stycznia 2014 roku. O takiej możliwości Zarząd Porozumienia Łódzkiego poinformował władze województwa łódzkiego już przed dwoma tygodniami, a prowadzone przez Porozumienie Zielonogórskie rozmowy w centrali NFZ nie zmieniają tej perspektywy.

2013-11-19 Informacja ze spotkania w MZ
Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

2013-11-14 Lekarz rodzinny czy pediatra? Czyli, jak skłócić lekarzy i zniszczyć POZ?
Od kilku miesięcy Ministerstwo Zdrowia szykuje rewolucje w ochronie zdrowia. Kolejny ruch Bartosza Arłukowicza może cofnąć o 15 lat podstawową opiekę zdrowotną i pozbawić chętnych na specjalizację z medycyny rodzinnej. Będzie to miało katastrofalne skutki.

 czytaj dalej na stronie PZ...

2013-10-05 Stanowisko KLRwP ws. aktów prawnych dot. POZ
STANOWISKO ZARZĄDU GŁÓWNEGO Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce

[...] Zwracamy uwagę, że przedstawione przez Ministra Zdrowia i Prezesa NFZ rozwiązania nie zawierają żadnych zmian, które poprawiłyby dostępność, jakość i efektywność systemu ochrony zdrowia w Polsce. Nie zaproponowano rozszerzenia możliwości diagnostycznych i terapeutycznych w POZ. [...] Po raz kolejny projektowane zmiany w POZ bazują na błędnych oraz niepełnych danych, są pokłosiem demagogicznych dyskusji i próbą realizacji populistycznych haseł. Ministerstwo Zdrowia i NFZ nie uwzględniają opinii i propozycji środowiska lekarzy rodzinnych. [...]

 czytaj dalej na stronie KLRwP...

2013-10-03 Spotkanie kominkowe 2 X - relacja

2 października nowa siedziba Porozumienia Łódzkiego przy ulicy Wigury 9 gościła już po raz drugi lekarzy rodzinnych z Oddziału Łódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, na zorganizowanym przez ten związek spotkaniu "kominkowym".

Tematem dzisiejszego spotkania była profilaktyka i leczenie odleżyn w codziennej praktyce, a zaproszonym ekspertem dr Jacek Śmigielski. Lekarze zapoznali się z najnowszymi sposobami leczenia odleżyn, rodzajami opatrunków oraz z faktami i mitami funkcjonującymi w tym obszarze codziennej praktyki.

Sponsorem spotkania była firma Sanofi-Aventis. Lekarze uczestniczący w szkoleniu przebywali na sali, poczęstunek nie zawierał alkoholu, żaden uczestnik spotkania nie przyjął korzyści materialnej, a prezentacje oparte były na wiedzy naukowej i doświadczeniach własnych prelegenta.

Oba związki zapowiadają kolejne takie spotkania.

2013-10-02 Lekarze rodzinni: NFZ chce zniszczyć podstawową opiekę zdrowotną

Rośnie oburzenie świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej, która w związku z kolejnymi zmianami systemowymi, wprowadzanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, przestanie być opieką, a zwłaszcza zdrowotną.
- To nie tylko kolejna próba pseudooszczędności w budżecie Funduszu kosztem zdrowia pacjentów, ale faktyczna likwidacja pojęcia opieki, gdyż trudno tak określić doraźne udzielanie pomocy medycznej, do którego doprowadzą nowe przepisy - twierdzą eksperci z Porozumienia Zielonogórskiego.

 czytaj dalej na stronie PZ...

2013-09-26 Ujarzmić wirus grypy - materiał TVP
Naukowcy są bliscy stworzenia uniwersalnej szczepionki przeciw grypie. Londyńscy eksperci przyznają, że przed nimi jeszcze dużo pracy, ale zapewniają, że widać światełko w tunelu. Uniwersalna szczepionka może być gotowa za pięć lat. A do tego czasu, ci którzy uznają to za słuszne, będą musieli szczepić się co roku. A sezon właśnie ruszył.

W materiale wystąpiła m.in. dr Honorata Błaszczyk - członek zarządu Porozumienia Łódzkiego.
 obejrzyj...

2013-09-22 Standardy kontroli umów o udzielanie świadczenopieki zdrowotnej - informacja NFZ
Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

2013-09-18 NFZ szykuje skok na finanse podstawowej opieki zdrowotnej

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia przygotowywały grunt dla swoich nowych pomysłów z serii "jak oskubać pacjentów i lekarzy", by dostać premię za rzekome oszczędności budżetowe.

 czytaj dalej na stronie PZ...

2013-09-12 Nowy projekt ustawy refundacyjnej

W środę 11 września przedstawiciele Porozumienia Zielonogórskiego zawiadomili Marszałka Sejmu o przygotowanym przez siebie projekcie zmian Ustawy refundacyjnej. Projekt poparty jest wymaganą liczbą tysiąca podpisów. Z chwilą gdy PZ otrzyma od marszałka postanowienie o przyjęciu wniosku lekarze będą mieli 3 miesiące na zebranie 100 tys. podpisów pod projektem ustawy.

 czytaj dalej na stronie PZ...

2013-09-08 Zapraszamy do nowego biura PŁ - spotkanie 18 IX

Koleżanki i Koledzy,

z radością informujemy, że prawie skończył się remont naszego nowego lokalu. Przypomnę, że siedziba naszego Związku znajduje się teraz na ulicy Wigury 9, na pierwszym piętrze, pod numerem 6. Biuro działa tam już od początku sierpnia, ale trwały jeszcze prace wykończeniowe. Efekt ostateczny możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Mamy nadzieję, że siedziba przypadnie Wam do gustu i stanie się miejscem częstszych naszych spotkań. Aby jakoś zacząć:

zapraszamy wszystkich na oficjalne-nieoficjalne otwarcie
18 września w godzinach 15-18.

Nie będzie przemów, kwiatów i orderów, ale będzie możliwość zobaczenia lokalu i może mała kawka, a dla wytrwałych, po godzinie 19 spotkanie "kominkowe" organizowane przez Kolegium Lekarzy Rodzinnych z wykładem na temat diagnostyki POChP

Pozdrawiamy serdecznie

Zarząd PŁ-ŁZPZ

2013-08-27 Plan finansowy ŁOW NFZ na 2014 rok - relacja ze spotkania

26 sierpnia w siedzibie NFZ w Łodzi odbyło się spotkanie informacyjne na temat planu finansowego ŁOW NFZ na rok 2014. Świadczeniodawców POZ reprezentował na nim jedynie Prezes Porozumienia Łódzkiego Jarosław Krawczyk.

 RELACJA...

2013-08-22 Głośniej nad tą trumną

Obowiązujące obecnie prawo dotyczące zasad stwierdzania zgonu oraz zasad wypisywania karty zgonu zostało napisane w latach 50-tych i 60-tych poprzedniego stulecia - mówi Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie. - Dziś stanowi relikt prawny, który dezorganizuje system ochrony zdrowia w Polsce i wymaga niezwłocznej zmiany. (...)

Należałoby wprowadzić w życie rozwiązanie sprawdzone w krajach anglosaskich i powołać instytucję KORONERÓW - wyznaczonych lekarzy, którzy (np. w systemie dyżurów) pełniliby zarazem funkcję urzędników wystawiających odpowiednie dokumenty. Należy tylko nadać im odpowiednie kompetencje i umocować w przestrzeni prawnej.

 WIĘCEJ...

2013-08-02 Przeprowadzka biura PŁ-ŁZPOZ - utrudnienia

Informujemy, iż 2 sierpnia 2013 roku (piątek) zmieniamy siedzibę Porozumienia Łódzkiego.
W związku z tym tego dnia biuro będzie nieczynne.
W dniach 2 - 6 sierpnia nie będzie dostępu do faksu.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny: tel: 42673-80-20, 502-115-865

Od 5 sierpnia 2013 roku (poniedziałek) zapraszamy Państwa do biura, które będzie się mieścić w Łodzi przy ul. Wigury 9 lokal nr 6 - I piętro.

Godziny pracy biura pozostają bez zmian.
Numery telefonów i adres poczty elektronicznej takie same jak dotychczas.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.

2013-06-23 Lekarze rodzinni - czekają nas trudne negocjacje z NFZ

Są propozycje zmian w finansowaniu podstawowej opieki zdrowotnej. Agnieszka Pachciarz, prezes NFZ przedstawiła je w piątek 21 czerwca w Poznaniu podczas XIII Kongresu Medycyny Rodzinnej. Pieniądze na sfinansowanie tych propozycji Fundusz chce pozyskać usuwając z list lekarzy rodzinnych pacjentów nieubezpieczonych - chodzi o 3 mln osób.
 PRZECZYTAJ...

2013-06-04 List do Przyjaciela Ministra

List Prezesa Porozumienia Zielonogórskiego Jacka Krajewskiego do Ministra
 PRZECZYTAJ...

2013-05-24 Aneksowanie umów między członkami PŁ-ŁZPOZ a ŁOW NFZ

22 i 23 maja przedstawiciele regionalni Porozumienia Łódzkiego złożyli w delegaturach ŁOW NFZ podpisane aneksy na sprawowanie opieki w POZ do końca 2013 roku. Warunki realizacji świadczeń są zgodne z ustaleniami poczynionymi na spotkaniu przedstawicieli Porozumienia Zielonogórskiego, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w Centali NFZ w Warszawie w dniu 24 kwietnia 2013 roku.

2013-05-24 Rozmowy o POZ między KLRwP, PZ i PPOZ

22 maja 2013 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie zespołu roboczego przedstawicieli Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i Federacji Porozumienie Zielonogórskie. Celem rozmów jest analiza sytuacji w POZ w kontekście zmian zapowiadanych przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia. Dyskusja jest realizacją wcześniejszych ustaleń pomiędzy KLRwP, PZ i PPOZ o podjęciu wspólnych działań celu opracowania warunków kontraktowania opieki w POZ, które można będzie uznać za bezpieczne dla pacjentów, godne dla lekarzy i ekonomicznie uzasadnione dla płatnika. Rozmowy w pełnym składzie zespołu będą kontynuowane w najbliższych dniach.

2013-05-09 Porozumienia w sprawie aneksowania umów na POZ do końca roku 2013

W dniu 9 maja przedstawiciele regionalni Porozumienia Łódzkiego, zgodnie z ustaloną w tego typu sytuacjach procedurą, złożą w delegaturach NFZ podpisane porozumienia w sprawie aneksowania umów na POZ do końca roku 2013.
Treść tych porozumień jest zgodna z ustaleniami przyjętymi podczas spotkania naszych przedstawicieli w Centrali NFZ w dniu 24 kwietnia 2013.

2013-04-30 Postępowanie PŁ wobec informacji na stronie ŁOW NFZ

Szanowni Państwo

W związku z ukazaniem się na stronie ŁOW NFZ informacji o konieczności podpisania porozumień w sprawie aneksowania umowy na POZ zarząd PŁ podjął decyzję

Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

2013-04-24 Efekt rozmów w NFZ
NFZ: Nie wiemy ile osób jest nieubezpieczonych

Sukcesem zakończyło się dzisiejsze spotkanie przedstawicieli Federacji Porozumienie Zielonogórskie, KLR i PPOZ z prezesem NFZ. Lekarzom rodzinnym udało się wydłużyć czas testowania systemu eWUŚ do końca roku. System miał być testowany do czerwca. Dla pacjentów decyzja prezesa NFZ oznacza zmniejszenie problemów z dostępem do lekarza rodzinnego. Dla lekarzy - poziom finansowania praktyk na dotychczasowym poziomie.

 czytaj dalej: Informacja prasowa ze spotkania
 Szczegółowa notatka ze spotkania

2013-04-16 Rozmowy o koniecznych zmianach w POZ - jednolite stanowisko

Jednolite stanowisko Federacji Porozumienie Zielonogórskie i Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie eWUŚ, deklaracji i finansowania POZ, to wynik sobotniego spotkania w Koninie.

Przedstawiciele obu organizacji ustalili, że będą kontynuować rozmowy na temat koniecznych zmianach w ochronie zdrowia. Razem także będą uczestniczyć w spotkaniu w centrali NFZ, które planowane jest na 24 kwietnia.

2013-02-28 Notatka ze spotkania 26.02.2013 PZ z NFZ

Notatka ze spotkania 26.02.2013 Przedstawicieli Federacji Porozumienie Zielonogórskie z Przedstawicielami Centrali NFZ

 czytaj dalej...

2013-02-28 Konferencja o dalszej strategii Porozumienia Zielonogórskiego

W dniach 22-24 lutego, w Krakowie, odbyła się Konferencja Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Spotkanie poświęcone było sytuacji zrzeszonych w Federacji Związków w perspektywie projektu decentralizacji NFZ oraz strategii działań i rozwoju na lata 2013 - 2015. W konferencji uczestniczyło ponad 80 osób, liderów i związków regionalnych.

 czytaj dalej...

2013-02-12 Wyjaśnienie wątpliwości zgłoszonych w mailach
Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

2013-02-11 Notatka ze spotkania w Centrali NFZ
Notatka ze spotkania Przedstawicieli Federacji Porozumienie Zielonogórskie z Przedstawicielami Centrali NFZ

Spotkanie odbyło się w dniu 07.02.2013 roku w Warszawie. Ze strony FPZ rozmowy prowadził prezes Jacek Krajewski ze strony NFZ prezes Marcin Pakulski.

 czytaj dalej...

2013-02-11 Nadzwyczajne Zebranie Ogólne Członków
- 2 marca
Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

2013-02-04 Współpraca PŁ z Wydziałem Gospodarki Lekami

Zarząd Porozumienia Łódzkiego informuje, iż nawiązał współpracę z Wydziałem Gospodarki Lekami. Związek aktywnie uczestniczy w rozwiązywaniu aktualnych problemów.

Więcej informacji dostępnych po zalogowaniu

2013-01-24 PILNE!!! Ostateczne rozliczenie umów realizowanych w 2012

SIMP - ostateczne rozliczenie umów realizowanych w roku 2012
 WIĘCEJ INFORMACJI...

Rozliczanie umów realizowanych w roku 2012! Termin przesyłania danych mija 25go stycznia!!!
 WIĘCEJ INFORMACJI...

2013-01-24 Spotkanie Zarządu PŁ z Dyrektor Łódzkiego NFZ

W dniu 23 stycznia 2013 r. odbyło się dwugodzinne spotkanie Zarządu PŁ z Panią Jolantą Kręcką - Dyrektor Łódzkiego Oddziału NFZ.

 czytaj dalej...

2013-01-14 Sprawozdania na 2013 rok - informacje
aktualizacja: 30.01.2013 godz.20
Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

2013-01-02 Nowości i sprawy ważne na początku roku 2013
Materiał dostępny tylko dla zalogowanych członków Porozumienia Łódzkiego.

Jesteś członkiem PŁ, lecz nie masz loginu?
Zarejestruj się!

do początku strony...

WIADOMOŚCI:
2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007