Latem rozsądnie korzystaj ze słońca i chroń swoją skórę

Wielkimi krokami zbliża się lato, czas urlopów i wypoczynku, często w gorących krajach, a co za tym idzie, wysoko nasłonecznionych miejscach. Podczas przygotowań do wakacyjnych wyjazdów weźmy pod uwagę także odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem. W czasie urlopu z kolei rozsądnie z niego korzystajmy, aby uniknąć możliwych różnych powikłań i chorób. Jak chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym dowiecie się z przedstawionych poniżej materiałów zrealizowanych przez nas w ramach kampanii: „Czerniak: Twoja skóra, Twoje życie”.

Od kilku miesięcy wraz z SPZOZ Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej UM w Łodzi – Centralnym Szpitalem Weteranów, realizujemy projekt pn. „Czerniak bez tajemnic – badaj znamiona. Program profilaktyki nowotworów skóry”. Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy na temat profilaktyki i zapobiegania nowotworom skóry oraz zwiększenie udziału w świadczeniach dermatologicznych w tym zakresie wśród mieszkańców woj. łódzkiego w latach 2020-2023. Program profilaktyczny ma służyć ograniczeniu problemu zdrowotnego zachorowań na choroby nowotworowe, a konkretnie nowotwory skóry, w szczególności na czerniaka złośliwego – na którego zachorowalność rośnie najszybciej.

Jak chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym?

Zachęcamy do obejrzenia materiałów filmowych o ochronie skóry przed słońcem z naszym ekspertem, dr hab. n. med. Danutą Nowicką, specjalistą wenerologiem-dermatologiem:

Wywiad o ochronie skóry przed słońcem i leczeniu czerniaka z dr n. med. Karoliną Wodok-Wieczorek, specjalistą dermatologiem:

Na zakończenie zobaczcie dwa materiały związane ze skórą i jej ochroną przed słońcem, zrealizowane z udziałem Koordynatora Medycznego naszego programu, specjalisty dermatologa, prof. dr hab. n. med. Agnieszki Żebrowskiej:

Latem szczególnie zadbaj o swoją skórę i swoje zdrowie.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI: