Szanowni Państwo,

mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na I Konferencję „Rak Płuca w Centrum”, która odbędzie się w dniach 12-13.04.2019 w Łodzi. Dodatkowo 11.04 będzie dniem dedykowanym pacjentom.

Rak płuca jest najczęściej występującym oraz powodującym największą liczbę zgonów nowotworem złośliwym w Polsce. Także w województwie łódzkim nowotwory od wielu lat stanowią drugą pod względem częstości występowania przyczynę zgonów. Nadrzędnym celem przyświecającym nam lekarzom jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu tego typu nowotworów. dlatego powstał pomysł organizacji specjalnej konferencji poświęconej diagnostyce i leczeniu nowotworów płuc. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na innowacyjnej formule, która pozwoli uczestniczyć nie tylko środowisku medycznemu ale również samym pacjentom.

Pierwszy dzień spotkania, 11.04, zdecydowaliśmy się zadedykować pacjentom, mieszkańcom województwa łódzkiego. Na terenie, którego od lat jako lider w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych działa Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Tego dnia chcemy mieszkańcom województwa dać możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z onkologiem i pulmonologiem. Pacjenci będą mieli możliwość wykonania spirometrii, pomiaru RR i glikemii oraz badań przesiewowych w raku płuca.

Drugiego dnia, 12.04, zaprosiliśmy na spotkanie dyrektorów, ordynatorów oddziałów szpitalnych oraz osoby zajmujące się rozliczeniami w diagnostyce raka płuca.

Trzeci dzień, sobota 13.04, skierowany jest do nas, czyli lekarzy zajmujących się diagnostyką i  leczeniem nowotworów płuc w województwie łódzkim. Do wygłoszenia wykładów zaprosiliśmy grono wybitnych specjalistów, którzy w swoich wystąpieniach przedstawią zagadnienia od epidemiologii poprzez diagnostykę i najnowsze możliwości leczenia nowotworów płuc.

Zachęcając do licznego udziału w tym wyjątkowym spotkaniu jesteśmy przekonani, że będą to trzy dni wytężonej, ale bardzo owocnej pracy, która wpłynie na lepszą i skuteczniejszą diagnostykę raka płuca w naszym województwie.

Do zobaczenia w Łodzi,

Mgr Wojciech Szrajber

Dyrektor

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

Dr n. med. Jolanta Łuniewska-Bury

Zastępca Dyrektora ds. Onkologii, Kierownik Oddziału Brachyterapii

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi