Leczenie nowotworów skóry

Do nowotworów skóry zaliczamy niebarwnikowe nowotwory (rak podstawnokomórkowy, rak kolczystokomórkowy oraz rak skóry z komórek Merkla), a także czerniaka, najbardziej niebezpieczny ze wszystkich nowotwórów skóry. W poniższym artykule, w postaci materiałów filmowych zrealizowanych z udziałem naszych ekspertów, przybliżymy kilka rodzajów leczenia tych nowotworów. 

Od kilku miesięcy wraz z SPZOZ Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej UM w Łodzi – Centralnym Szpitalem Weteranów, realizujemy projekt pn. „Czerniak bez tajemnic – badaj znamiona. Program profilaktyki nowotworów skóry”. Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy na temat profilaktyki i zapobiegania nowotworom skóry oraz zwiększenie udziału w świadczeniach dermatologicznych w tym zakresie wśród mieszkańców woj. łódzkiego w latach 2020-2023. Program profilaktyczny ma służyć ograniczeniu problemu zdrowotnego zachorowań na choroby nowotworowe, a konkretnie nowotwory skóry, w szczególności na czerniaka złośliwego – na którego zachorowalność rośnie najszybciej.

Zachęcamy do obejrzenia kilku materiałów filmowych zrealizowanych w ramach naszego programu profilaktycznego – z prof. dr n.med. Agnieszką Żebrowską oraz dr Karoliną Wodok-Wieczorek, specjalistkami w dziedzinie dermatologii. Prof. dr n.med. Agnieszka Żebrowska opowie o kriochirurgicznym usuwaniu zmian o typie raka skóry oraz metodzie fotodynamicznej w leczeniu nowotworów skóry.  Dr Karolina Wodok-Wieczorek przypomni z kolei o znaczeniu ochrony przed słońcem w profilaktyce nowotworów i opowie o leczeniu czerniaka.

Zachęcamy do śledzenia i obserwowania kanałów naszej kampanii pt. „Czerniak – Twoja Skóra, Twoje Życie”. Na stronie internetowej programu oraz mediach społecznościowych, tj. Youtube i Facebook, znajdziecie wszystkie szczegóły dotyczące tej kampanii i wiele porad dotyczących ochrony skóry oraz profilaktyki chorób skórnych.