“Tu wszystko gra OK! Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych” – 32. Finał WOŚP zagra 28 stycznia 2024

 

“Tu wszystko gra OK!” to motto tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ❤️, który odbędzie się już 28 stycznia 2024r. WOŚP tym razem zagra pod hasłem “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Środki zebrane w trakcie 32. Finału WOŚP zostaną przekazane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Takich oddziałów jest w kraju 64. 

28 stycznia 2024 roku po raz 32. zmierzymy się z problemem, zapraszając wszystkich rodaków, Polaków, na całym świecie, by grali razem z nami. Temat zbliżającego się Finału to: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Problem ogromny, z którym chcemy się uporać. Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych – mówił Jurek Owsiak

Fundacja planuje kupić urządzenia dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
  • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

 

Szpitale regionu łódzkiego zajmujące się chorobami płuc mają nadzieję na nowy sprzęt po tym finale WOŚP. Część już prowadziła rozmowy z orkiestrą, np. Wojewódzki Zespół ZOZ Centrum Leczenia i Rehabilitacji Chorób Płuc w Łodzi, prowadzący jedyny w regionie łódzkim oddział rehabilitacji pulmunologicznej z umową z NFZ. 

Najważniejszym aspektem organizacji Finału WOŚP jest oczywiście zbiórka na rzecz placówek leczniczych oraz korzystających z nich pacjentów. Na ulicach Łodzi pojawi się ponad 1,3 tys. wolontariuszy, którzy będą zbierać datki na pomoc pacjentom oddziałów pulmonologicznych.

W celu popularyzacji przedsięwzięcia w całej Polsce działają sztaby finałowe, które organizują szereg atrakcji towarzyszących zbiórce. W kilku miejscach Łodzi odbędą się koncerty i inne finałowe wydarzenia. Kulminacja atrakcji odbędzie się w niedzielę (28.01) w Manufakturze oraz na placu WOŚP przy ul. Ogrodowej.

 

Zachęcamy do wsparcia WOŚP. ❤️

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI: