Sezon jesienny dla skóry

Za oknami już piękna i kolorowa jesień, która na szczęście nie jest najgorszym okresem dla naszej skóry. Po upalnym i intensywnym lecie oraz przed nadchodzącą mroźną zimą, wymaga ona jednak należytej uwagi. Co prawda silny wiatr z pewnością daje się we znaki i podstępnie, bardzo powoli wysusza naszą skórę, ale są łatwe sposoby, żeby sobie z tym poradzić. Jesienią w szczególności należy chronić bardzo delikatną, skłonną do alergii oraz wrażliwą cerę. Pewnie część z Państwa już zadaje sobie pytanie, jak pielęgnować skórę jesienią?

Odpowiedzi poznacie oglądając poniższe materiały, które zostały wykonane w ramach projektu pn. „Czerniak bez tajemnic – badaj znamiona. Program profilaktyki nowotworów skóry”. Projekt realizujemy wraz z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – Centralnym Szpitalem Weteranów. Nadrzędnym hasłem naszej kampanii świadomościowej jest „Czerniak – Twoja Skóra, Twoje Życie”, zwracające uwagę na istotę profilaktycznego dbania o własną skórę, które niejednokrotnie pozwala ocalić życie. Odpowiednie działania profilaktyczne mogą znacznie ograniczyć prawdopodobieństwo zachorowania na choroby nowotworowe, a konkretnie nowotwory skóry. Najgroźniejszym z nich jest czerniak złośliwy, a zachorowalność na niego rośnie najszybciej. Do nadrzędnych działań profilaktycznych należy unikanie silnego promieniowania słonecznego w miesiącach letnich, odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, unikanie korzystania z solarium i samoobserwacja skóry. Ważną rolę pełnią również czynności pielęgnacyjne pozwalające na zachowanie zdrowej skóry.

Jak pielęgnować skórę jesienią?

Na początek dowiedzmy się jakie mogą być przyczyny suchej skóry jesienią i jak temu zaradzić:

Zobaczmy dalsze wskazówki dotyczące jesiennej pielęgnacji skóry:

Jesienią warto dostarczać naszej skórze, jak i całemu organizmowi, cennych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jakich witamin szczególnie potrzebuje skóra jesienią i gdzie je można znaleźć? Zobaczmy w poniższym materiale.

Więcej materiałów o pielęgnacji skóry, nie tylko w okresie jesienno-zimowym, oraz o profilaktyce chorób skóry, znajdą Państwo na stronie dedykowanej naszemu programowi:

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI: